18 Ağustos 2010 Çarşamba

Pasa Dayalı Oyun, Topa Sahip Olmak, İsmail Köybaşı

Dünkü maç hakkında bir şeyler yazdık, bu konuyu ayrı bi' kayda saklayayım dedim.

Dün maç oynanırken tribünden en çok tepki gören oyuncu İsmail Köybaşı oldu. Niye? Hataları falan bi' yana, oyun içerisinde geriye oynadı diye. Geriye oynamak derken? Kendisi orta saha çizgisinin oradaydı, topu aldı. Baktı Ernst, Guti, Quaresma falan dolu, ileriye şişirmek yerine dönüp defanstaki arkadaşına pas verdi, oyun döndü falan.

Bizdeki algı ne hâlâ? "Geriye pas atan korkaktır". Başlıyor "Aaaa, oooo" sesleri. Bu böyle devam ederse oyuncular baskıdan dolayı topu şişirmeye başlayacak. Hani o paslar rakibi çözmeye yönelik, ancak bizim taraftar daha önce çözülüyor. Umarım zamanla alışacağız bu paslara, sabredeceğiz falan. Çünkü mantık olarak da sürekli öne oynamak imkansız. Ya da topa sahip olmaktan vazgeçeceksin.


Demek istediğim topu şişirmeyip pas atanlara iyi davranalım. Zira şimdilik kulağa ürkütücü bir fantezi gibi gelse de ulaşmak istenilen nokta her zaman alttaki videodaki sanat eseridir.

Not: Başta bahsettiğim ismail Köybaşı'nın attığı o geri pasında devamında takım gole ulaştı. 1-0.video youtube'dan, erişim sorunu yaşayanlar kusura bakmasın.

0 yorum: