20 Temmuz 2009 Pazartesi

Beşiktaş 1-1 Catania ||| Yeter Be Telekom!

Futbolcular açısından pek bir şey söylemek doğru olmaz hazırlık maçlarından sonra. Bir maçta yeni transferler için kötü denmez. Ancak göze batanlar var.

1- İsmail Köybaşı: Deli gibi 10 sene kalır umarım bu takımda. Çocukta iş var. Tek sorun önünde Serdar Özkan'ın oynaması. Kapalıda maçı izlediğimiz için ilk yarı inceledim rahat rahat. Serdar Özkan'dan iyi bir oyuncu olsa (yani herhangi bir vasat oyuncu) ilk yarı çok daha etkili olurdu. Yine de güzel.

2- Erhan Güven: İlk yarı pek ileriye çıkamadı. Tek sorun önündeki Erkan Zengin'di. Erkan Zengin bir şeyler yapamayınca Erhan da pek bindiremedi. İkinci yarı kapalı tribünün önüne geçince aldı gazı maşallah. İyi oyun çıkarttı. Rotasyon için sağlam eleman.

3- Matteo Ferrari: Bana biraz Sivok ayarında adammış gibi geldi. Sivok için kötü diyemem ama daha iyisini bekliyorum şahsen.

Maçın teknik analizine gerek yok. Beşiktaş ilk yarı bir tane bile yaratıcı oyuncusu olmadan oynadı. Ona rağmen yer yer iyi ataklar yaptı; organize oldu, pas yaptı. İkinci yarı as oyuncular sahne aldı. Catania 9 oyuncusu ile defans yapınca iş zorlaştı. Beraberlikle yetindi.

Bu arada; Bobo gidici sanırsam. Taraftar Tello'ya sesleniyor: Tello selamlıyor, Yusuf'a sesleniyor: Yusuf selamlıyor, Holosko da öyle. Bobo'ya sesleniyor ısrarla: Bobo da tık yok. Nedendir bilemedim... Gidici sanki bu adam. "Ruh" istiyor taraftar "RUH"!!!

Ayrıca taraftar içinde hazırlık maçı iyi geçti, mükemmeldi. Eve dönünce peder beyin iki sözü vardı.

1- Oğlum siz manyak mısınız hazırlık maçında böyle taraftar mı olur?
2- Solda oynayan çocuk çok iyimiş. ( i. Köybaşı)

Gelelim diğer ve asıl konuya.

Merak ediyorum Telekom'un sıkıntısı nedir diye. Aylar önce İnönü'ye reklam asıtınız; "İnönü Bizim, Burada Son Sözü Biz Söyleriz" yazdınız. Beşiktaş taraftarı sizin ancak direkleri alabileceğinizi söyledi. Değiştirdiniz ve "Beşiktaş'ın sözü geçer yazdınız". Şimdi Kapalının üstünü maviye boyadınız. Vallaha kaşınıyorsun Telekom. Staddan önce fotoğrafını görmüştüm ancak gerçek halini görünce hayli sinirlendim. Bayağı büyük bir alanı maviye boyamışlar. Lan madem reklam vercen efendi gibi Siyah-Beyaz yap reklamını. Diğer tarafta Avea reklamı var hiç göze batıyor mu?

Taraftar Söyledi:

KAPALININ ÇATISI SİYAH BEYAZ OLMALI!!!

Yine bir geri vites seni bekliyor telekom. Orası sağ salim bitiremez sezonu ben sana diyeyim. Bir gece ansızın...

2 yorum:

Baris Izgordu dedi ki...

gelebiliriz.... :)) laylayloom..

oralardaniyivurur dedi ki...

Siz gene iyisiniz, bize dev pankart açtılar üstümüze, herkes her zamanki pankart tutarak yüklendi televizyondan baktık ki telekom reklamıymış..