20 Nisan 2010 Salı

Boru mu Bu Erman Toroğlu?Dedim ki: “Penaltıyı Brezilyalı Bobo’ya değil, Şilili Tello’ya attırırdım.” Dün bu konuda çok sayıda telefon geldi. Söyleyeceğim çok açık ve nettir. Bobo Brezilyalıdır. Beşiktaş’ta oynayan yine Brezilyalı arkadaşı Nobre vardır. Fenerbahçe’nin Brezilyalı kaptanı Alex bunlarla çok samimi arkadaştır. Bunlar ailece görüşürler, gece gündüz beraberlerdir.
Oldu. Arda, Nihat, Emre Millî Takım'dan arkadaşlar. O zaman onlar da oynamasın o maçlarda. Hatta Daum Beşiktaş'ın, Denizli Fenerbahçe'nin teknik direktörüydü eskiden. Onlar da bir haftalık görevi bıraksınlar.

Tamam, Brezilyalıların Türkiye'de "kabile" kıvamında yaşadıkları doğrudur. Özellikle Nobre-Alex ilişkisi falan uzun yıllara dayanır. Brezilyalılar aynı takımdayken birbirini kollar vesaire. Ama böyle bir mantık yok. Aklında bulunsun sevgili Erman Toroğlu, bu takımın penaltıcısı bellidir. Geçen sezon Zapo kullanıyordu mesela penaltıyı. Bu sezon penaltıcı isim ise Bobo. Bu sezon iki tane daha penaltı golü var. Uçmayın.

Az bir şey değil hani, adamı şikecilikle suçluyorsun; boru mu bu?

0 yorum: